5 Pomysłów Aby raportować do BDO i KOBIZE - eco

Obsługa BDO

Oszczędza to również czas i pieniądze

Prawo ochrony środowiska w Polsce reguluje ustawa o gospodarce odpadami.
Ustawa ta nakłada na firmy obowiązek zgłaszania do Urzędu Ochrony Środowiska (KOBIZE) oraz do Krajowej Izby Biegłych Rewidentów (BDO) wytwarzania odpadów.

5 Pomysłów Aby raportować do BDO i KOBIZE - eco Obsługa BDO

Outsourcing ochrony środowiska to narzędzie, które pomaga firmom spełnić wszystkie wymagania dotyczące ochrony środowiska w Polsce. Oszczędza to również czas i pieniądze, a także zapewnia zgodność ze wszystkimi przepisami i regulacjami. . Firmy, zgodnie z ustawą o gospodarce odpadami, muszą również złożyć zawiadomienie do Krajowej Izby Biegłych Rewidentów (BDO) w przypadku produkcji powyżej określonego progu. Decyzję w tej sprawie podejmuje Minister Środowiska, który może przewidzieć zwolnienie z tych obowiązków. Outsourcing ochrony środowiska pozwala firmom skupić się na swojej podstawowej działalności i świadczyć usługi ochrony środowiska po niższych kosztach.


Określa również kary dla firm które

Polski rząd pracuje nad nowym prawem, które zobowiąże firmy do raportowania swojego wpływu na środowisko. Jest to również próba zapewnienia opinii publicznej większej przejrzystości w zakresie wpływu każdej firmy na środowisko.

Prawo nakłada na firmy obowiązek zgłaszania ilości wytwarzanych odpadów i sposobu ich unieszkodliwiania. Wymaga również od firm zgłaszania wszelkich potencjalnych zanieczyszczeń, które mogą wystąpić w wyniku ich działalności, a także wszelkich innych problemów środowiskowych.

Firmy w Polsce mają obowiązek zgłaszania wytworzonych odpadów do KOBIZE i BDO. Dzieje się tak, ponieważ tylko w ten sposób mogą być pewni, że ich odpady są usuwane we właściwy sposób.

Ustawa o raportowaniu środowiskowym została w Polsce wprowadzona w 2009 roku. Określa również kary dla firm, które nie dostosują się do tych wymogów.